Köszöntő Ajánlás Életrajz Diszkográfia Videók Fotógaléria Kritikák Koncertek Ügynökség Kapcsolat

English  Deutsch  Italiano


 
 

Koncertek

2016-2017

Württembergische Philharmonie

Liszt: Magyar rapszódia Nr. 5. (Doppler-átirat)
Bartók: Hegedűverseny (Kirill Trussov)
Beethoven: II. Szimfónia
Beethoven: Esz-dúr zongoraverseny
Beethoven: VII. Szimfónia

Hessisches Staatsorchester – Wiesbaden

Verdi: Requiem

Budapesti Fesztiválzenekar

Beethoven: Hármasverseny (Baráti-Várdai-Várjon)

Concerto Budapest

Liszt: Les Preludes
Liszt: A négy elem - §sbemutató
Sz§ll§sy András: Addio
Kovács Zoltán: I. szimfónia

Belgrádi Filharmonikus Zenekar

Giya Kancheli: … à la Duduki
Sosztakovics: I. csellóverseny (Torleif Thedeen)
Rahmanyinov: Szimfonikus táncok

Theater Regensburg Philharmonisches Orchester

Bizet: Carmen

Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Schumann: IV. szimfónia
Mendelssohn: Die erste Walpurgisnacht

Hessisches Staatsorchester – Wiesbaden

Wagner: Faust – Ouvertüre
Cl. Schumann: Klavierkonzert (Annika Treutler)
Liszt: Faust-Sinfonie

Concerto Budapest

Kodály: Háry Intermezzo
Kodály: Marosszéki táncok
Bartók: Magyar Parasztdalok
Kodály: Fölszállott a páva
Dohnányi: Ruralia Hungarica
Bartók: Erdélyi táncok
Bartók: Tánc-szvit
Bartók: Román népi táncok

Bilkent Symphony Orchester Ankara

Beethoven: I. zongoraverseny (Várjon Dénes)
Mozart: D-dúr.hegedűverseny K.211. (Baráti)
Haydn: 100. Szimfónia

Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Liszt: Mazeppa – szimfonikus költemény
Bartók: Brácsaverseny, BB 128 (Maxim Rysanov)
Bartók: Öt magyar népdal, BB 108
Kodály: Felszállott a páva

Lengyel Rádió Zenekar

Kodály: Nyári este
Copland: Clarinet Concerto
Lutoslavski: Bartók-Gyászzene
Kodály: Galántai táncok

Danubia Szimfonikus Zenekar

Bartók: Csodálatos mandarin – szvit
Dohnányi: Konzertstück (Feny§ László)
Bruckner: IV. Szimfónia

Zeneakadémia Ábrahám Consort

Bach: János-Passió

Gy§ri Filharmonikusok

Dohnányi: Szimfonikus percek, op. 36
Burkali Teodór: Klarinétverseny (Varga Gábor)
R. Strauss: Imigyen szóla Zarathustra, op.30

2015-2016

Hessisches Staatstheater Wiesbaden

Concerts 
 
Max Reger Variations and Fugue on a theme by Mozart
Hans Zender Five Préludes of Claude Debussy 
Johannes Brahms Symphony No. 3

Hector Berlioz "Le Carnaval Romain" (Roman Carnival Overture)
Franz Liszt Piano Concerto No. 2
Cesar Franck Symphony in D Minor

Ludwig van Beethoven Concert Overture "The Consecration of the House"
Carl Maria von Weber Clarinet Concerto No. 2
Franz Schubert Symphony No. 8 in C Major "The Great"

Ernst von Dohnányi "Symphonic Minutes" for Orchestra
Béla Bartók Violin Concerto No. 2
Peter Tchaikovsky Symphony No. 1 ("Winter Daydreams")

Modest Mussorgsky Concert Fantasy "Night on Bald Mountain"
Robert Schumann Cello Concerto
Dmitri Shostakovich Symphony No. 5

Antonin Dvo°ák Symphonic Poem "The Noon Witch"
Gustav Mahler "Lieder eines fahrenden Gesellen" (Songs of a Wayfarer) for Baritone and Orchestra
Josef Suk The Asrael Symphony

Johannes Brahms "Rinaldo" Cantata for solo Tenor, Male Choir and Orchestra, after the text of Goethe
Felix Mendelssohn Bartholdy "The First Walpurgis Night" | Ballade for Choir and Orchestra

Wolfgang Amadeus Mozart Piano Concerto No. 20 in D Minor, K. 466
Richard Wagner "Der 'Ring' ohne Worte" | compiled by Lorin Maazel 

Opera performances

Janacek Katja Kabanova Premier
R. Strauss: Elektra, Premier
Mussorgsky: Boris Godunov Premier
Zimmermann: Die Soldaten Premier
Wagner: The Flying Dutchman

Moscow International Performing Arts Center

Schubert:Rosamunde – Overture, Sosztakovics: Cello concero No.1., Schubert:Symphony No.9. in C Major (The Great)

Szczecin Philharmonic Symphony Orchestra

Zoltán Kodály - Háry János Suite
Ern§ Dohnányi - Variations on Nursery Tune, Op. 25
Béla Bartók - Concerto for Orchestra Sz. 116


2013-2014

Staatstheater Wiesbaden

Opera performances:

The Flying Dutchman (Der fliegende Holländer) Richard Wagner
The Love for Three Oranges (Die Liebe zu den drei Orangen) Sergei Prokofiev
Elegy for Young Lovers (Elegie für junge Liebende) Opening production of the Internationale Maifestspiele 2014, Hans Werner Henze
La Bohème Oper von Giacomo Puccini
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Rise and Fall of the City of Mahagonny) Kurt Weill
Bertolt Brecht
Aida Giuseppe Verdi
Falstaff Giuseppe Verdi

Symphony concerts

Benjamin Britten Variationen und Fuge über ein Thema von Henry Purcell op. 34
(‚Young Person’s Guide to the Orchestra’)
Franz Schubert /Luciano Berio ‚Rendering‘für Orchester
'Restaurierung‘ von Fragmenten Franz Schuberts zu einer 10. Sinfonie D-Dur
Nikolaj Rimski-Korsakow Scheherazade‘ op. 35
‘Diamond and Solitaire’
Sopran Eva Mei
Joseph Haydn ‚Die Jahreszeiten‘
Oratorium nach einem Libretto von Gottfried van Swieten
Zoltán Kodály Tänze aus Galánta
Robert Wittinger Sinfonia no. 8 op. 68 per orchestra da camera (Uraufführung)
Bela Bartók Konzert für Viola und Orchester
Miklós Rózsa Ben Hur-Suite
Richard Strauss Metamorphosen‘, Studie für 23 Solo-Streicher
Konzert für Horn und Orchester Nr. 1 op. 11
‚Sinfonía domestica‘ op. 53


Russische National-Philharmonie

Bartók Hungarian Peasants’ Songs
Dohnanyi Variation on nursery song
Liszt Faust symphony

Orchestra di Padova e del Veneto

Ludwig van Beethoven Sinfonia n. 2
Ferruccio Busoni Divertimento op. 52 per flauto e piccola orchestra
Ludwig van Beethoven Sinfonia n. 7

Orchestra di Padova e del Veneto

Ludwig van Beethoven
Sinfonia n.9 per soli, coro e orchestra
Arnold Schönberg A survivor

Stuttgarter Philharmoniker

Joseph Haydn Sinfonie Nr. 9 C-Dur
Béla Bartók Violinkonzert Nr. 2
Joseph Haydn Sinfonie Nr. 99 Es-Dur
Franz Liszt Ungarische Rhapsodie Nr. 2 für Orchester bearbeitet von Franz Schreker

Witold Lutos│awski Philharmonic of Wroc│aw

F. Liszt – Preludes S 97
N. Paginini – Violin Concerto in D major Op. 6
B. Bartók – Two Portraits Op. 5
E. Dohnányi – Ruralia hungarica Op. 32b

2012-2013

Hessisches Staatstheater Wiesbaden

Opera performances:

Giuseppe Verdi: Aida
Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor
Richard Wagner: Lohengrin
Giuseppe Verdi: Traviata
Alban Berg: Wozzeck
Richard Strauss: Ariadne auf Naxos
Kurt Weil: Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny.

Symphony concerts:

1. ’Hymnen‘
Richard Wagner:Ouvertüre zur Oper ‚Tannhäuser‘
Hans Werner Henze:‚Ode an den Westwind‘
Musik für Violoncello und Orchester über ein Gedicht von Percy Bysshe Shelley
Johannes Brahms: Sinfonie Nr. 1 c-moll op. 68
2. ‚Aus Italien‘
Giuseppe Verdi: Ouvertüre zur Oper ‚Die sizilianische Vesper‘
Hector Berlioz: ‚Harold in Italien‘ (Harold en Italie) op. 16
Richard Strauss: ‚Aus Italien‘ op. 16
3. ‚60° Nord‘
Jean Sibelius: Karelia-Suite op. 11
Carl Nielsen: Konzert für Klarinette und Orchester op. 57
Peter I. Tschaikowsky: Sinfonie Nr. 4 f-moll op. 36
4. ‚Vox Humana‘
Felix Mendelssohn Bartholdy:‚Paulus‘ op. 36 Oratorium nach Worten der Heiligen Schrift
5. ‚Taktstock und Bleistift‘
Gustav Mahler: ‚Adagio‘ aus der Sinfonie Nr. 10
Peter Eötvös: ‚Seven‘ Memorial for the Columbia Astronauts
für Violine und Orchester (2006)
Antonín Dvo°ák: Sinfonie Nr. 7 d-moll op. 70

Orchestra di Padova e del Veneto

Concerto di Carnevale
Johann Strauss, Franz von Suppé, Johannes Brahms
Ouverture, Polke, Valzer e Danze della tradizione viennese e mitteleuropea

Bochumer Symphoniker

Ernst von Dohnányi: Ruralia Hungarica op. 32 a
Béla Bartók: Rhapsodie Nr. 1 und 2 für Violine und Orchester
Zoltán Kodály: Tänze aus Galanta
Johannes Brahms: Ungarische Tänze

Hungarian National Philharmonic

Alexander von Zemlinsky: 83. zsoltár
Mahler: Adagietto (V. szimfónia)
Berg: Hegedűverseny
Stravinsky: Tavaszi áldozat

2011-2012

Württembergische Philharmonie Reutlingen

Bedrich Smetana: „Die Moldau aus „Mein Vaterland“
Gustav Mahler: Kindertotenlieder
Bohuslav Martinu: Sinfonie Nr. 4

Orchestra di Padova e del Veneto

Beethoven Missa solemnis
Beethoven Piano-Phantasy op. 80 with choir + Beethoven Christus am Oelberg op. 85

Zürich Opera House

Bizet: Carmen
Rossini: La scala di seta (premier)
Tschaikowski: Dornröschen (premier)
Anno Schreier: Die Stadt der Blinden (premier)

Hungarian Radio Symphony Orchestra

Schumann: Overture, scherzo, and finale, op. 53
Schumann: Cello concerto a minor
Schumann: Symphony No. 2

Russian National Orchestra, Moscow

Schumann: Overture, scherzo, and finale, op. 53
Bartok: Piano Concerto No. 3
Schumann: Symphony No. 2

Maggio Musicale Fiorentino, Florence

Festival for the Bartok Double bill Miracolous Mandarin and Blaubart
(In coproduzione con il Saito Kinen Festival)

2010-2011

Miskolc Symphony Orchestra

Schumann: Symphony No.3, op.97, E flat major („Rheinisch”)
Wagner: Four orchestral extracts
Tannhäuser Overture
Parsifal Preludio
Götterdämmerung Funeral march & Finale

Gy§r Philharmonic Orchestra

Tchaikovsky: Suite no.4, G major („Mozartiana”)
Mozart: Concerto for flute and harp K. 297, C major
Rachmaninoff: Symphony no.2, op.27, E minor

Danubia Symphony Orchestra in the National Theater -Budapest

Shakespeare: Midsummer Night's Dream with incidental music of
Mendelssohn, Purcell, Britten

Hungarian Radio Symphony Orchestra

Liszt: Christus Oratorio

Dohnanyi Orchestra Budafok

Mozart: Symphony no.31, K. 300a D major („Paris”)
Penderecki: Concerto for clarinet and orchestra
Beethoven: Symphony no.6, op.68, F major („Pastoral”)

Zurich Opera House

Mozart-Henneberg-Schack-Gerl-Schikaneder: Stein der Weisen
(opera permier)
Stravinsky: Le sacre du printemps
(ballet premier)
Bizet: Carmen

RTV Slovenia Symphony Orchestra

Liszt: Les Preludes
Bartok: Concerto for viola and orchestra
Bartok: Dance suite
Liszt: Mephisto Waltz – episode from Lenaus's Faust

Hungarian National Opera House

Puccini: Manon Lescaut

Palace of Arts- Budapest

Wagner- musical setting by Zsolt Hamar: Lohengrin for children

Macedonian Philharmonic Orchestra

E. Lalo: Symphonie Espagnole op. 21
M. Ravel: Le tombeau de Couperin
Z. Kodaly: Dances of Galanta

Salzburg, Mozarteum Orchestra

Mahler: Symphonie Nr.4
Schostakowitsch: Violinkonzert Nr.2
T. Burkali: Origo
Christoph Ehrenfellner: Konzert für Violine und Bratsche

2009-2010

Hungarian National Opera House

J. Sari: Sonnenfinsternis (premier)
Puccini: La Boheme

Linz Bruckner House

Concert with Prague Symphony Orchestra
F. Liszt: Les Préludes
F. Chopin: Piano concerto no. 2 f-minor op. 21 (soloist: Nikolai Tokarev)
B. Bartok: Dance suite
M. Ravel: Boléro

Zurich Opera House

Bizet: Carmen
Frank Bridge Variations/ Der Feuervogel

Gothenburg Opera House

Puccini: La Boheme

Württembergische Philharmonie Reutlingen

Antonin Dvo°ák, Violinkonzert a-Moll op. 53
Peter Iljitsch Tschaikowski, Sinfonie Nr. 5 e-Moll op. 64